Karkulka radí

O tovare

Milé mamičky,
veľa z vás sa pýta, kedy zas budeme mať na sklade tovar od Pentelky, ktorý sme predávali niekoľko rokov a pri pomere cena / kvalita nemal na Slovensku a v Čechách konkurenciu. Žiaľ, výrobca pred časom prestal komunikovať, nedostupný je i jeho web a zdá sa, že výrobu tehotenských a materských odevov ukončil. Ako náhradu odporúčame tričká zn. Anda, ktoré majú takmer rovnaký strih ako Pentelka a sú za výborné ceny, prípadne zn. MijaCulture. Obe tieto značky sú rokmi overené a medzi mamičkami obľúbené.

Viskóza je prírodný materiál vyrábaný z celulózy, získanej z dreva a z bavlny. Viskóza má veľmi podobné vlastnosti ako bambus, ktorý je však oveľa drahší. Oblečenie z viskózy sa príjemne nosí, pretože je ľahké, jemné, nekrčí sa, dobre saje pot a zľahka chladí.

Počas výroby viskózy sa nepoužívajú žiadne škodlivé chemikálie, preto je viskóza považovaná i za prirodzenú, cenovo dostupnú a ekologickú náhradu pravého hodvábu.

Oblečenie z viskózy treba prať v práčke jemným programom na 30 °C a žmýkať na nižšie otáčky. Sušenie v sušičke znižuje živnosť vlákien. Nekrčivý materiál nemusíte žehliť vôbec, prípadne nastavením žehličky len na nízku teplotu.

Strihy tehotenského oblečenia sú prispôsobené rastúcemu brušku, preto nie je treba voliť väčšiu konfekčnú veľkosť, akú bežne nosíte. Počítajte ale s tým, že rozmery uvedené v tabuľke veľkostí nie sú merané na postave.

Materiál, z ktorého je tehotenské oblečenie ušité je pružný a prispôsobí sa postave. V prípade, že vám nesadne veľkosť, nepoškodený tovar nie je problém vymeniť alebo vrátiť.

Skratku teho / tehu používajú niektoré mamičky v diskusiách na internetových fórach pre tehotenské oblečnie.

Označenie oblečenia ako kojo je rokmi zaužívaný výraz, najmä pre materské oblečenie, ktorého strih je prispôsobený na jednoduché dojčenie. Na Slovensku si istý výrobca síce takto označuje svoje produkty ako značku, v súčasnosti však "kojo" nie je na registrovaná slovná ochranná známka. Akýkoľvek výskyt označenia kojo na webe karkulka.sk je len v spojení s bežne zaužívaným výrazom pre oblečenie na kojenie a nejedná sa o značku alebo obchodné meno. Viac informácií nájdete tu.

Áno. Elastická šatka na nosenie detí je vhodná najmä pre najmenšie bábätká a deti do hmotnosti 10 kg. Babyšatka je jemná a pružná a preto sa ľahko uväzuje okolo drobného telíčka. Šatka je vyrobená z materiálu a farieb, ktoré spĺňajú prísne kritéria noriem pre textil určený pre detskú pokožku.

Objednávanie tovaru

Potvrdzovací email je generovaný automaticky, ihneď po odoslaní objednávky. Pokiaľ vám neprišiel do pár minút, skontrolujte najskôr, či ho váš emailový klient nezaradil medzi spam. Ak nie, tak je možné, že ste nepotvrdili posledný krok pri objednávaní. V takom prípade nemusíte tovar objednávať znovu, vaša objednávka je v systéme zaznamenaná ako nedokončená. Stačí, ak nám pošlete email, alebo zavoláte a zmeníme ju na prijatú.

Pri zásielkách odoslaných Slovenskou poštou sa občas stáva, že poštár/ka adresátovi neoznámi uloženie zásielky na pošte. Podľa odkazu s podacím číslom, ktorý sme vám poslali v správe o odoslaní zásielky skontrolujte jej stav, prípadne nám napíšte email / zavolajte a stav zásielky preveríme.

Vypredaný tovar sa snažíme priebežne dopĺňať, ale čakacia doba je u každého výrobcu iná. Dodanie môže trvať týždeň až mesiac. Pokiaľ chcete vedieť presnejšiu dodaciu dobu konkrétneho výrobku, tak neváhajte a napíšte nám /zavolajte. Radi odpovieme.

Tovar s platbou vopred odosielame v deň pripísania platby na účet. Tovar objednaný na dobierku odosielame v deň objednania, najneskoršie na druhý deň (záleží v akom čase objednávku dostaneme). Pri výbere možnosti dopravy SP odosielame tovar do 90 dní.

Objednaný tovar pre vás rezervujeme od dátumu objednania nasledujúce 3 pracovné dni, čiže úhradu treba spraviť najneskôr 3. deň od objednávky. Dátum rezervácie tovaru je vyznačený v emaily potvrdzujúcom objednávku.

Áno, nemusíte mať obavy. Stripe je bezpečná medzinárodná platobná brána, ktorá sa od svojho vzniku (2011) stala vo svete jednou z najrozšírenejších a na platby za svoje služby ju používa napr. Booking.com, Spotify, Uber ale i Google a Microsoft.

Pri zadaní do vyhľadávača napr. "stripe na slovensku" nájdete na internete veľa informácií o tejto platobnej bráne.